
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 4 |
Stock: 2426
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36643
Ext.Price$0.36643
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36643 | $0.36643 |
| 10 | $0.32160 | $3.21600 |
| 25 | $0.30798 | $7.69950 |
| 50 | $0.29494 | $14.74700 |
| 100 | $0.28246 | $28.24600 |
| 300 | $0.27732 | $83.19600 |
| 500 | $0.27228 | $136.14000 |
| 1000 | $0.26491 | $264.91000 |
